Yükleniyor...
Mobil Logo

Projelerimiz

Türkiye’de ve dünyada önemli başarılara imza atan TÜBİTAK, FPSPI, ERASMUS+ ve eTwinning gibi projelerle, yeni nesillerimizin eğitim ve günlük yaşamında beceri kazanması ve iyi ahlaklı birer birey olmaları konusunda onlara yol gösteriyoruz. 
 

FPSPI projeleri (Uluslararası Geleceğin Problemlerini Çözme Becerileri) ile sosyal ilişkileri gelişmiş, benmerkezci tutumdan sıyrılmış, karşı tarafın ne düşündüğüne önem veren, karşılaştığı sorunlara etkin çözüm önerileri getirebilen bireylerin yetişmesine imkan tanıyoruz. 

Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan eTwinning, proje çalışmaları ile bu topluluğun bir parçası olan okulların öğrenci, öğretmen ve idarecileri; ebeveynler ve yerel yetkililer ile iş birliği içinde çalışıyor. Aktif rollerin olduğu, ekibin her üyesinin katkılarını içeren bu projede öğrenciler; etkileşimde bulunmayı, araştırma yapmayı, karar almayı, birbirine saygı duymayı ve 21. yüzyılın becerilerini öğreniyorlar. 

Öğrenciler, öğretmenler ve okullar tarafından yürütülen çalışmalar ise Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri ile ödüllendiriliyor. eTwinning School unvanına sahip olan okullar Avrupa düzeyinde dijital uygulamalar, e-güvenlik uygulamaları, pedagojik yenilikçi ve üretici yaklaşımlar konularında lider olarak tanınıyor. Biz de eTwinning School unvanına sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz. 

Yürüttüğümüz ERASMUS+ projeleri ile öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerine ayrıca okul eğitimi personelinin mesleki profil ve yeterliliklerine katkı sunuyoruz. 

TÜBİTAK projelerimiz ile öğrencilerimizi bilim ve teknoloji alanında yenilikçi, katılımcı olmaya teşvik ediyoruz. Onları düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye ve araştırmaya yönlendiriyoruz. TEKNOFEST katılımları ile ülkemizde bilim ve mühendislik alanlarında insan kaynağını arttırmayı hedefliyoruz.