Yükleniyor...
Mobil Logo

Yabancı Dil Eğitimi

‘Dil öğrenimi bilgeliğe, farklı bakış açılarına ,dünyanın farklı renklerini keşfe açılan bir kapıdır.’

Yabancı dil öğreniminin akademik ,sosyal ve kültürel açılardan büyük önem arz ettiği günümüz dünyasında ,29 Mayıs Okullarında dil öğrenimi öğrencimizin parlak geleceğinin en önemli parçası olarak görülür, uygulamalı eğitimlerle ve uluslararası bağlantılarla öğrencimizin geleceğini zenginleştirecek kalitede gerçekleştirilir. 

29 Mayıs Eğitim Kurumlarında “ The Common European Framework of Reference For Languages” (CEFR) yani, ‘Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı’ esas alinir. Anaokulundan  lise son sınıfa kadar her düzeye uygun verilen skill-based (beceri odaklı) uygulamalı eğitimler, Uluslararası bağlantılarla zenginleştirilerek öğrencilerimize en etkili şekilde sunulmaktadır. Gelişimi hedeflenen en önemli skill(beceri)  Speaking (konuşma) olup, dil kullanımını kolaylaştırmak ve medeni cesaret gelişimi sağlamak amacıyla planladığımız tiyatro ,yaratıcı yazma ,sahne programları, talks organizasyonları gibi sanatsal faaliyetlerin yanı sıra MUN ,öğrenci değişim programları, uluslararası formatta sınav organizasyonları ,yurt dışı yaz okulları, AB projeleri gibi akademik ve sosyal etkinliklerle öğrencilerimizin kendilerini sürecin içinde hissederek, yaparak yaşayarak keyifle öğrenmelerini hedefliyoruz.

Dil öğretim sürecinin beceri odaklı işlendiği, konuşma, dinleme, okuma ve yazma sisteminin esas alındığı  okullarımızda ikinci yabancı dil olarak Almanca ve Arapça dersleri ile öğrencilerimize ayrıcalıklı bir eğitim veriyoruz.

Ayrıca akademik içeriğin ana dil ve ikinci dilin birlikte kullanılarak verildiği bir dil edinim süreci olan Bilingual –Çift Dilli Eğitim Programı ile okul öncesi eğitiminde minik öğrencilerimizde  dil edinimini en üst düzeyde geliştirmeyi hedefliyoruz.

Uluslararası  eğitim anlayışı çerçevesinde oluşturulan müfredat, uluslararası formatta uygulanan sınavlarve titizlikle belirlenen özel kaynaklar eşliğinde ,kurumumuz British Side Sınav Merkezi ortaklığıyla 10 yıla yakın bir süredir  Cambridge Assessment English Sınavları yetkili sınav merkezidir.

1) INTERNATIONAL ASSESSMENT STYLE. (Uluslarası Düzeyde Ölçme -Değerlendirme  Sistemleri

2) OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE  Bilingual Education (Çift Dilli Eğitim )

3) SKILL-BASED TEACHING SYSTEM (Beceri Temelli Dil Eğitim Sistemi )

4) AUTHORIZED CAMBRIDGE EXAM CENTER
British Side Cambridge Esol Yetkili Sınav Merkezi

5) ONLINE ENGLISH LIBRARIES&PLATFORMS
Online İngilizce Kütüphaneler –Online Dil Kullanım Platformları

6) SOCIAL PROJECTS&STUDENT CLUBS&ORGANIZATIONS

Beceri Dil Eğitimini Destekleyen Sosyal Etkinlikler-Projeler-Öğrenci Kulüp Çalışmaları

7) STUDY-TRAVEL ABROAD PROGRAMMES ( YURT DIŞI GEZİ VE DİL KAMPI PROGRAMLARI )

8) STUDENT DEVELOPMENT SYSTEMS   (ULUSLARASI FORMATTA BECERİ TEMELLİ ÖĞRENCİ GELİŞİM SERTİFİKALARI ,VELİ BİLGİ MEKTUPLARI)

9) LANGUAGE EDUCATION CAMPS (Dil Eğitim Kampları )