Yükleniyor...
Mobil Logo

Haberler

Anasayfa
5. Üniversite Festivali

5. Üniversite Festivali

Üniversiteler 29 Mayıs Okulları Öğrencileri için geliyor.

Sınavlarda ve tercih döneminde doğru adımlar atmak, seçilecek üniversitenin ve bölümlerin doğru tanınmasına bağlı. Bu amaçla üniversiteler ve bölümler hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmek, öğrencilerimizin yetkililerden yüz yüze bilgiler almalarını sağlamak amacıyla Fen ve Anadolu Lisesi Rehberlik Zümremiz tarafından düzenlenen “5. Üniversite Festivali” yoğun katılım ile gerçekleşti.

Türkiye’nin dört bir yanından ve Kıbrıs’tan devlet ve vakıf üniversitelerinin katılımıyla gerçekleştirilen 29 Mayıs Okulları Bornova Kampüsü Üniversite Festivali’nde öğrenciler üniversiteleri ve bölümleri yakından tanıma fırsatı buldu. Öğrenciler stantları gezerek, üniversite yetkililerinden üniversitelerin akademik eğitimi, bursları, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, yurt dışı eğitim olanakları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuda bilgi sahibi oldular.

Festival kapsamında ayrıca birbirinden farklı konularda, alanında uzman kişilerin düzenlediği seminerler gerçekleştirildi. 

Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Alper Demir, Ekonomi Üniversitesi Tanıtım ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Demet Yıldız ve İstanbul Sabancı Üniversitesi Tanıtım ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Buğrahan Ceylan düzenledikleri seminerlerle öğrencilerimizle buluştu.

Kampüs Müdürümüz Güven Gülkaya, 5. Üniversite Festivali sayesinde öğrencilerin istedikleri her bölüm hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olma fırsatı yakaladıklarını belirterek, emeği geçen herkese ve katılımcı üniversitelere teşekkür etti.

Öğrencilerimize verdikleri kıymetli bilgiler ve katımları için 29 Mayıs Üniversitesi, Ekonomi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Demokrasi Üniversitesi ve EDCON Yurtdışı Eğitim Merkezine teşekkür ederiz. 


29 Kasım 2023 Çarşamba Bu Haber Sizden Önce 649 Kişi Tarafından okunmuştur.