Yükleniyor...
Mobil Logo

Haberler

Anasayfa
GELİŞTİREN ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ

GELİŞTİREN ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ

29 Mayıs Okulları Okul Öncesi Eğitim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Geliştiren Öğretmen Seminerleri – Yeni Dünya’da Çocuklara Yer Açın” programının ilk oturumu Genel Müdürümüz Adem Doğan ve Okul Öncesi Eğitim Koordinatörümüz Esra Tunç Samsa’nın modaretörlüğünde Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Mustafa Otrar ve Çocuk Gelişimi Uzmanı Emine Ergün’ün sunumlarıyla gerçekleşti.

Açılış konulmasını yapan Genel Müdürümüz Adem Doğan “29 Mayıs Okulları her yönüyle yerli ve milli anlayışa sahip güvenilir eğitim kurumuna velilerimiz güvenerek ve inanarak en kıymetlilerinin emanet etmektedir. Bu anlamda hepimiz yükümüzün ağırlığının farkındayız. Yükümüz ve mesuliyetimizin ağırlığı gereği emanetlere daha iyi sahip çıkabilmek ve yarının büyük Türkiye’sinin liderlerini yetiştirmememizin hassasiyetiyle kendimizi sürekli güncel tutmak ve geliştirmek zorundayız. Bu anlamda her bir kurumumuz kurumsal olarak ve her bir öğretmenimiz bireysel olarak birçok çalışmalarda bulunmaktadır. Bizler de 29 Mayıs Okulları olarak Cumhurbaşkanımızın her alanda başlattığı Türkiye Yüzyılı hamlelerinin eğitim ayağında birçok çalışmalarla katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bir hafta boyunca sürecek olan sertifikalı eğitim programımızı planladık ve bugün başladık. Alanında uzman kişileri okul öncesi eğitimcilerle buluşturacağız ve mesleki olarak gelişimlerine olarak sağlayacağız” dedi.

Programın ilk bölümüzde Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Mustafa Otrar ülkemizde rehberlik hizmetleri ve okul öncesi alanda yapay zeka desteği ile yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. İkinci bölümde ise Çocuk Gelişimi Uzmanı Emine Ergün yeni dünyada “Ben” algısıyla yetiştirilen çocukların okul öncesi eğitime başladıklarında hem kendilerinin hem de öğretmenlerinin yaşadıkları sıkıntıları ve çözüm yollarını anlattı.

Yoğun katılım ile gerçekleşen programda değerli bilgileri bizlerle paylaşan Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Mustafa Otrar ve Çocuk Gelişimi Uzmanı Emine Ergün’e teşekkür ederiz.


13 Aralık 2023 Çarşamba Bu Haber Sizden Önce 1113 Kişi Tarafından okunmuştur.