Yükleniyor...
Mobil Logo

Genel Müdürümüzden

Varoluşumuz, sorumluluklarımızı da beraberinde getirmiştir. Bireysel sorumluluklarımızın yanında, ailevi sorumluklarımız, toplumsal sorumluluklarımız, inancımızdan kaynaklanan sorumluluklarımız bizleri sürekli bir arayışa sürüklemiştir. Arayışlarımız, yenilikleri ve gelişimi doğurmuştur.

Varoluşundan günümüze hep arayış içinde olan insanlık, bilgiyi bulma, üretme ve geliştirme konusunda oldukça önemli mesafeler almıştır. Gelişen teknoloji günümüzde bilgiye ulaşmayı kolaylaştırsa da bilginin güvenilirliğini zayıflatmıştır. Bize emanet edilen yavrularımıza doğru bilgiyi vermek, doğru eğitim aldırmak en önemli sorumluluklarımız arasında yer almıştır.

29 Mayıs Okulları olarak ülkemizin eğitim sürecinde sorumluluk almak istedik. Elimizi taşın altına koyarak yarınlara teslim edeceğimiz sağlam, güvenilir eserler bırakmak istedik. Geleceğe bırakacağımız en önemli eserimiz, öz kültürümüzle, milli manevi değerlerimizle donatacağımız çocuklarımız olacaktır.

Özenle hazırladığımız eğitim ortamlarını günümüzün gelişen en son teknolojileriyle donatarak, öğrencilerimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Öğretmelerimiz ve tüm çalışanlarımız, oluşturduğumuz güven ve huzur ortamında ülkemizin geleceğine bir tuğla koymanın hazzını ve gururunu yaşamaktadırlar.

29 Mayıs Okullarındaki her öğrenci, anaokulundan başlayıp üniversiteye kadar devam eden eğitim yolculuğunda, edindiği bilgi ve becerileri örnek yaşamıyla bulunduğu çevreye yansıtan, ileride oluşturacağı ailesine değer katan, bulunduğu topluma yön veren ve örnek olan önemli bir birey olacaktır.

Her türlü ön yargıdan ve aşırılıktan uzak, sağduyulu, dengeli bireyler yetiştirmek için büyük bir azimle çalışırken, özgün eğitim metotları geliştirip, materyaller üretiyoruz.

Bu güne kadar elde ettiğimiz ulusal ve uluslararası sınavlardaki başarılarımızın artarak devam etmesi en büyük hedeflerimiz arasındadır. Bizlere emanet ettiğiniz kıymetli yavrularınızın eğitimine ve sağlığına her türlü ehemmiyeti göstererek, onları çağın gerektirdiği bilgi ve meziyetleriyle donatmak hem arzumuz hem de hedefimizdir.

Türkiye Diyanet Vakfı bünyesinde 29 Mayıs Eğitim Kurumları çatısı altında birleşen okullarımız tecrübeli, güçlü öğretmen ve yönetici kadrosuna sahip olduğuna inanıyor ve bu birikimi Türkiye Diyanet Vakfımızın misyonu olarak ifade edilen, “Yeryüzünde iyiliğin hâkim olması için çaba sarf etmek, çaba sarf edenlere de her türlü desteği ve katkıyı sağlamak.” anlayışıyla bütünleştirmek istiyoruz.

Değerli Velimiz;

Öğrencilerimizi hayallerine ulaştırmak için 29 Mayıs Okullarını tercih ederek, ilk ve en önemli adımı doğru bir şekilde attınız. Ana sınıfından, 12.sınıfa kadar hepinizin ayrı ayrı hayalleri vardır. Ancak, hepimizin ortak beklentisi “Başarılı” ve erdemli bireyler yetiştirmektir.

Siz kıymetli velilerimize,  “ Emanetiniz emanetimizdir “ diyor, saygılar sunuyorum.

29 Mayıs Okulları