Yükleniyor...
Mobil Logo

Hakkımızda

29 Mayıs Okulları

Türkiye Diyanet Vakfı iştiraki KOMAŞ bünyesinde; milli ve manevi değerlerine bağlı, erdemli nesiller yetiştirilebilmesi hedeflenerek 1994-1995 eğitim-öğretim yılında İzmir Bornova’da hizmete giren Özel Bornova Koleji ile başlanan eğitim hizmetlerinde, 28 yılı aşkın bir süreçte büyük mesafeler kat edilmiştir.

KOMAŞ A.Ş. bünyesinde İzmir Bornova Kolejinin dışında, 2017 yılında İzmir’in Bayraklı İlçesinde yer alan Özel Bayraklı Anaokulu ile 2020 yılında Ankara’nın Etimesgut ilçesinde yer alan TDV Ferda Koleji ve yine Etimesgut ilçesinde yer alan TDV Ferda Anaokulu hizmete açılmıştır.

KOMAŞ A.Ş. Yönetim Kurulunun özel okul eğitim faaliyetlerini yeni bir marka oluşturarak tek çatıda toplanması kararı sonrasında Ekim 2020 itibariyle 29 Mayıs Okulları A.Ş. kurulmuş ve KOMAŞ bünyesindeki eğitim faaliyetleri yeni kurulan 29 Mayıs Okullarına devrolmuştur. 

Kurulduğu günlerden itibaren kaliteli eğitim anlayışı, uzman kadrosu ile hizmet veren kurumlarımız; bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif başarıları ile Türkiye’de ve uluslararası platformlarda düzenlenen proje ve yarışmalarda önemli derecelere imza atmış, eğitimde milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak ilkesel bir anlayışla belirlediği hedeflere hızla ve emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Okullarımızda uygulanan nitelikli öğretim programları ile öğrencilerimiz, liseye geçiş ve üniversiteye giriş sınavlarına ciddi bir şekilde hazırlanmaktadır. Bireysel ve grup etütleri, soru çözüm saatleri ve ölçme değerlendirme hizmetleri ile öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizi her yıl Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleştirmekteyiz.

29 Mayıs Okulları anaokulundan itibaren tüm kademelerde İngilizce eğitimi, ayrıca Almanca ya da Arapça olarak ikinci yabancı dil eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimiz her yıl, yabancı dilde ulusal ve uluslararası geçerliliği olan sınavlara (Starters, Movers, Flyers, Key, Preliminary B1, FCE, SAT, TOEFL, IELTS, Goethe Akademi) katılmakta ve sınavlarda önemli başarılara imza atmaktayız.

Okul öncesinden üniversiteye kadar tüm kademelerde, öğrencilerimizin sağlıklı yaşam ve spor kültürü becerileri kazanabileceği ve bunun yanında estetik duygusunu geliştirip, en az bir sanat dalında kendini yetiştirebileceği uygun ortamlar sunmaktayız.