Yükleniyor...
Mobil Logo

Hakkımızda

29 Mayıs Okulları

1994 yılında öğrenci kabul etmeye başlayan Bornova Kolejiyle çeyrek asrı geçen eğitim tecrübesine sahip olan Türkiye Diyanet Vakfı, anaokulları ve 29 Mayıs Üniversitesinin yanı sıra yurt dışındaki okullarıyla da dikkat çekiyor. TDV, uzun yıllardır hizmet veren ASFA Kolejini bünyesine katarak eğitim alanındaki meşalesini Ankara’ya da taşıdı. ASFA Kolejinin işletmesi TDV KOMAŞ AŞ’ye geçti ve okulun adı TDV Ferda Koleji olarak değişti. 

KOMAŞ A.Ş. Yönetim Kurulunun özel okul eğitim faaliyetlerini yeni bir marka oluşturarak tek çatıda toplanması kararı sonrasında Ekim 2020 itibarıyla 29 Mayıs Okulları A.Ş. kurulmuş ve KOMAŞ bünyesindeki eğitim faaliyetleri yeni kurulan 29 Mayıs Okullarına devrolmuştur. 

2024-2025 eğitim-öğretim yılından itibaren de TDV 29 Mayıs Gaziantep Anaokulu eğitim-öğretime merhaba demeye hazırlanıyor. 

Kurulduğu günlerden itibaren kaliteli eğitim anlayışı, uzman kadrosu ile hizmet veren kurumlarımız; bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif başarıları ile Türkiye’de ve uluslararası platformlarda düzenlenen proje ve yarışmalarda önemli derecelere imza atmış, eğitimde milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak ilkesel bir anlayışla belirlediği hedeflere hızla ve emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Okullarımızda uygulanan nitelikli öğretim programları ile öğrencilerimiz, liseye geçiş ve üniversiteye giriş sınavlarına ciddi bir şekilde hazırlanmaktadır. Bireysel ve grup etütleri, soru çözüm saatleri ve ölçme değerlendirme hizmetleri ile öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizi her yıl Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleştirmekteyiz.

29 Mayıs Okulları anaokulundan itibaren tüm kademelerde İngilizce eğitimi, ayrıca Almanca ya da Arapça olarak ikinci yabancı dil eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimiz her yıl, yabancı dilde ulusal ve uluslararası geçerliliği olan sınavlara (Starters, Movers, Flyers, Key, Preliminary B1, FCE, SAT, TOEFL, IELTS, Goethe Akademi) katılmakta ve sınavlarda önemli başarılara imza atmaktayız.

Okul öncesinden üniversiteye kadar tüm kademelerde, öğrencilerimizin sağlıklı yaşam ve spor kültürü becerileri kazanabileceği ve bunun yanında estetik duygusunu geliştirip, en az bir sanat dalında kendini yetiştirebileceği uygun ortamlar sunmaktayız.